Dekoratívne tipy, ako premeniť kúpeľňu počas popoludnia

Premena kúpeľne nemusí byť finančne a časovo náročnou záležitosťou. Aj drobné zmeny dokážu zmeniť celkové vyznenie interiéru. Máme pre vás niekoľko dekoratívnych, ale aj rýdzo praktických tipov, vďaka ktorým vaša kúpeľňa doslova rozkvitne.

Máte v kúpeľni okno? Stavte na kvety

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú vo svojej kúpeľni okno, nebojte sa na parapet dať vlhkomilnú rastlinu - brečtan, papradie alebo zelenec. Kto okno nemá, môže použiť umelú kvetinu, ale vyberajte ju s citom. Luxusná umelá rastlinka celkovému vzhľadu rozhodne prospeje.

Použite uteráky ako dizajnový prvok v interiéri

Namiesto výstavky parfumov a krémov naaranžujte v kúpeľni na poličky zrolované uteráky. Nielenže to bude vyzerať dekoratívne, ešte to splní svoju praktickú úlohu. Keď uteráky ľahko pokvapkáte na okrajoch esenciálnym olejom, rozvoňajú celú kúpeľňu.

Uteráky ako dekorácia v kúpeľni

Mušle a veľké lastúry ako dokonalá dekorácia

Veľké lastúry v kúpeľni sú veľmi efektným dizajnovým prvkom. Mušle a lastúry môžete umiestniť voľne alebo do sklenenej misky na skrinku alebo priamo na umývadlo. Veľké ulity môžete dokonca naskladať na dno umývadla a tým skryť škrabance na porcelánu alebo zašlý kryt odpadu.

  • Náš tip: Na vytvorenie kúpeľne s morskou atmosférou vám pomôžu uteráky a osušky v tých správnych farbách. Vyskúšajte kombináciu modrej a bielej. Pokiaľ chcete v kúpeľni dosiahnuť skôr upokojujúceho účinku, vyberte si dva tónovo podobné odtiene - napríklad rôzne odtiene modrej. Sústreďte sa na drobné detaily. Nezabudnite farebne zladiť aj malý uterák na ruky.

Zemité farby a prírodné doplnky pohladia na duši

Ak je pre vás kúpeľňa s inšpiráciou mora málo nápaditá a neholdujete studeným farbám, vymeňte textil v kúpeľni za zemité farby. Obmeňte uteráky a osušky, vyberte predložku v prírodnej farbe a opäť nezabudnite na detaily, ako je napríklad farba umývacej huby. Prírodu do kúpeľne vnesiete i doplnkami, ktoré si môžete priniesť z lesa (vetvička, pár pekných kamienkov).

Koupelna v zemitých barvách

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie