Ako správne vybrať krepové obliečky?

Na našom trhu nájdete rôzne druhy obliečky, pričom jedným z najobľúbenejších materiálov je krep. O krepových obliečok je známe, že má špecifické vlastnosti a skvelé úžitkové vlastnosti. Málokto však vie, že nie je krep ako krep. Ako sa pri výbere krepových obliečok nespáliť?


8253_krepove-povleceni-cerne-cervene-sede-linky-ornament-ctverec-kostka-sachovnice-sachy

Krepové obliečky sa nekrčia. Je toto jeho jediná výhoda?

Krep je tkanina s vlnitým, zrnitým a matným povrchom. Ako hlavná výhoda krepových obliečok sa často uvádza najmä to, že sa ľahko riasia a nekrčia sa, vďaka čomu nie je potrebné ich žehliť. Krepové obliečky majú ale aj svoje tienisté stránky. Keďže sa na nich v pruhoch strieda hladký a nariasený povrch, nemusí každému vyhovovať. Pre väčšinu ľudí a to vrátane detí sú však krepové obliečky vhodné a na dotyk príjemné.

Na výber sú rôzne druhy krepových obliečok

Aj keď by sa mohlo zdať, že krep je iba jeden, v skutočnosti ich je na trhu niekoľko a zásadne sa od seba líšia. Bavlnený krep vyrobený zo 100% bavlny je príjemný na dotyk, priedušný a vyznačuje sa skvelou savosťou, takže dobre odvádza z tela pot. Mylné je tvrdenie, že bavlnené krepové obliečky sú vhodné len pre zimné mesiace. Kvalitné krep má výborné izolačné vlastnosti, v lete vás bude chladiť a v zime zasa hriať. Cennou vlastnosťou krepu je tiež to, že je vhodný pre alergikov a astmatikov. Cena krepových obliečok zo 100% bavlny je vyššia, ale je zárukou toho, že ho môžete efektívne používať po celý rok a vydržia dlho krásne. Krepové obliečky môžu byť vyrobené tiež zo zmesových tkanín či polyesteru, ktoré je v porovnaní s tým bavlneným drsnejšie, nie je toľko priedušné a v lete nechladí. Jeho cena je nižšia a životnosť kratšia, napriek tomu si stále uchováva skvelé vlastnosti.

Predĺžte životnosť krepu správnou starostlivosťou

Či už dáte prednosť krepových obliečok zo 100% bavlny alebo lacnejšej variante z polyesteru, správnu starostlivosť môžete v oboch variantách predĺžiť ich životnosť.

  1. Perte krepové obliečky naruby a zapnuté.
  2. Nepoužívajte na krep sušičku. Obliečky z krepu rozložte na bielizeň a v ideálnom prípade posteľnú bielizeň nekolíčkujte (rozhodne nie za rohy).
  3. Krepové obliečky nežehlite. Stačí ich vyprať, usušiť a hneď ich zase môžete povléknuť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie