4 spôsoby, ako si na jar premeniť spálňu

Vpustite jaro aj do svojho domova. K oživeniu spálne stačí prezliecť posteľ do nového kabátiku. Veselé obliečky plných farieb okamžite prežiari celú miestnosť. Okrem toho si ale môžete vyhrať aj s ďalšími doplnkami, ktoré nestoja skoro žiadnu námahu ani peniaze.

Základným pilierom sú obliečky plných kvetín

Obliečky, deky a prikrývky a dekoračné vankúšiky s kvetinovými motívmi miestnosť dokonale rozjasnia a vnesú do nej jaro. Skvelou voľbou sú bavlnené obliečky, ktoré sú mäkké, priedušné, pružné, skvele sajú vodu a hodia sa do každého ročného obdobia. Ak vám nebude vadiť trochu tvrdší povrch, môžete zvoliť krepové obliečky typické svojimi výbornými izolačnému vlastnosťami. Krep v zime zahreje a v lete ochladí. Nespornou výhodou je to, že krepové obliečky nevyžadujú žehlenie.

Oživte starý nábytok - stačí k tomu preglejková doska

Ak máte v spálni komodu, ktorá vám príde fádna, pridajte k nej vrchnú dosku z preglejky. Drevená preglejka nábytok zmäkčí, zvlášť keď potom komodu ozdobíte kvetinami a obľúbenými doplnkami. Pri voľbe dosky sa nebojte popustiť uzdu svojej fantázie. Doska z preglejky môže kontrastovať s pôvodnou farbou komody. Získate vďaka tomu zaujímavý farebný prvok a miestnosť sa stane útulnejší a osobnejší. Bezpečnostné tip: Nezabudnite pripevniť komodu ku stene.

Natrhajte čerstvé kvety do vázy

Izbové rastliny sú krásnou ozdobou v interiéri a často sú k videniu aj v spálňach. Menej časté sú však čerstvé kvety vo váze na nočnom stolíku, ktoré dokážu urobiť zázraky. Až nabudúce pôjdete na prechádzku, kúpte si v stánku tulipány alebo si natrhajte kvety voľne rastúce na lúke. Tentoraz si ich však nevystavujte v obývacej izbe, ale naaranžujte kvety do vázy a postavte ich na nočný stolík či komodu v spálni. Voľte kvetiny skôr s jemnou, menej výraznou vôňou.

Návrh bez názvu(3)

Vyskúšajte hru so zrkadlami

Aj keď podľa feng shui je umiestnenie zrkadiel v spálni nie príliš vhodné, ak sa v ňom nebude pri spaní odrážať váš obraz, ničím tým neublížite. Naopak pomocou zrkadiel môžete rozjasniť priestor, prípadne rozčleniť prázdne miesta. Pôsobivo vyzerajú veľká, guľatá zrkadlá s dreveným rámom, ktorý pridáva prírodnú textúru a farby. Keď sa vám podarí umiestniť zrkadla na správne miesta, bude to vyzerať nielen skvele, ale v miestnosti vďaka tomu bude aj viac prírodného svetla.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie