7 krokov k dokonalej spálni v minimalistickom štýle

Strohý, napriek tomu útulný. Minimalistický štýl si zakladá na jednoduchom prevedení, čistých líniách a miernej rezervovanosti. Zbavte sa nepotrebných vecí a objavte čaro tohto štýlu. Napovieme vám, ako na to.

Doplnky s opatrnosťou

S výzdobou a dekoráciami šetrite. Tu platí jediné pravidlo - menej je niekedy viac. Vyberajte iba praktické a úplne funkčné doplnky.

Skvelou voľbou sú kovové lampičky na nočných stolíkoch alebo jednofarebné rámčeky na fotografie. Sporadické doplnky dodajú interiéru požadovanú vzdušnosť.

Elegantným a veľmi praktickým doplnkom do spální s veľkými oknami sú zatemňovacie závesy.

  

Podlahy v rovnakom štýle

Jednotným prvkom celého interiéru sú zaiste podlahy. Ideálne vyberajte podlahy v rovnakom prevedení.

K minimalistickému štýlu neodmysliteľne patria drevené podlahy vo svetlom odtieni alebo masívne parkety v matnom prevedení. Vhodné sú aj veľkoformátové dlažby alebo leštené betónové podlahy.

Estetický vzhľad v spálni zvýšite kusovým kobercom s jednoduchými líniami a nenápadnými vzormi.

Svetlo, hlavne prirodzene

Dostatok svetla, najlepšie toho prirodzeného rozjasní celý interiér. V spálni využite voľný priestor pre uloženie veľkej stojacej lampy a malých lampičiek na nočných stolíkoch. Originálne pôsobia LED pásiky na nábytku alebo posteli.

S nábytkom skromne a jednoducho

Nábytok je nezabudnuteľnou súčasťou každej spálne. Musí však odrážať minimalistický štýl v celom priestore.

Veľmi obľúbené sú čalúnené postele v kombinácii s drevenými nožičkami. Stavte na klasické geometrické tvary a hladké povrchy bez úchytov. Dostatočný úložný priestor je nevyhnutnosťou. Uprednostňujte ten uzatvárateľný.

Neutrálne a jemné farby

Neutrálne neznamená fádne a nudné. Naopak. Jemné a svetlé farby priestor opticky zväčšia a prevzdušnia. Odporúčame kombinovať osvedčenú bielu s prírodnými odtieňmi hnedej alebo béžovej, ktoré ľahko skombinujete s drevenými doplnkami.

Skvelou variantou je kombinácia bielej so sivou aj čiernou, ktorá ladí s doplnkami z kovu. Vždy však myslite na to, že plocha s výraznou farbou by mala byť tá najmenšia.

Dokonalý poriadok

Jednoduché línie a dokonalá čistota. Udržanie poriadku hrá dôležitú úlohu v minimalistickom štýle. Pri zariaďovaní myslite na dostatok uzavretého úložného priestoru. Ideálne veľké vstavané skrine alebo šatne. Zbavte sa nepotrebných vecí a dodajte interiéru vzdušnosť a poriadok.

  

Kľúčom k úspechu je tiež funkčnosť. Pri zariaďovaní spálne v minimalistickom štýle vždy myslite aj na jej praktickosť. Minimalistický štýl svojim dizajnom patrí medzi horúce trendy medzi štýlmi. Vyskúšajte ho vo svojej spálni aj Vy.

TIP: Minimalismus podčiarknete jednofarebnými obliečkami alebo prikrývkami.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie