5 krokov, ktorými robíme náš e-shop udržateľnejší

Okrem neustáleho zlepšovania našich služieb a zákazníckej spokojnosti je pre nás tiež dôležité minimalizovať ekologickú stopu, ktorá je s prevádzkou veľkého e-shopu bohužiaľ spojená.Toto je 5 krokov, ktorými sa snažíme robiť Výpredaj obliečok udržateľnejší , bez toho, aby sme museli znižovať nároky na kvalitu balenia, či navyšovať výhodné ceny nášho tovaru!

1) Vaše objednávky balíme do už použitých krabíc

Pokiaľ u nás nakupujete, je pravdepodobné, že vám nákup dorazil v krabici s logom úplne iného e-shopu. Nie – nepomýlili sme sa, ale úplne nové krabice z nášho skladu dávno zmizli a využívame výhradne minimálne raz použité. Získavame ich od dodávateľov nášho tovaru, alebo napríklad z kontajnera, umiestneného v neďalekom nákupnom centre Olympia Brno, kde nám ho plnia miestni retaileri.

3


2) Recyklujeme tvrdé aj mäkké plasty

Odpadu sa nezbavíme, avšak ten, čo vyprodukujeme maximálne recyklujeme. Okrem klasického triedenia odpadu v priestoroch firmy, ktoré je dnes snáď všade samozrejmosťou, máme špeciálne kontajnery na tvrdé a mäkké plasty (igelity, strečové fólie) a pre všetok tento odpad máme zaistenú recykláciu. 

1


3) Papier skartujeme a posielame ďalej

Zničené krabice a všetok papier, ktorý už nie je potrebný, putuje do našej skartovačky. Papierová drť sa následne využíva ako výplň, alebo ju pošleme ďalej našim obchodným partnerom pre ďalšie použitie. 

2


4) Jedným z našich najväčších dopravcov je 100% uhlíkovo neutrálny DPD

Fandíme dopravcovi DPD, ktorá sa zaviazala k 100% uhlíkovej neutralite pri doručovaní. Meria svoju uhlíkovú stopu, snaží sa ju redukovať vďaka nízko až nulovo emisným vozidlám a veľmi rýchlo rozširuje sieť výdajných boxov. Zvýšené emisie (ktorým sa bohužiaľ zatiaľ nemožno úplne vyhnúť) plne kompenzuje financovaním projektov čistej energie po celom svete a tým svoje aktivity môže vyhlásiť za 100% uhlíkovo neutrálne. 

4


5) Vďaka razítku spoznáte ekologicky udržateľnú zásielku

Každú objednávku, ktorú sme zabalili ekologicky, označujeme pečiatkou. Vďaka tomu zákazníci vidia, že nám udržateľnosť nie je ľahostajná. Škatuľa, v ktorej tovar zasielame možno nevyzerá (ako) nová, ale prešla už dlhú cestu a možno bude slúžiť ešte naďalej.

5Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie