Latkový rošt s textíliou 180x200 cm

-10 % s kódom: POSTELE10
42.60 € 35.50 € bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Pevný latkový rošt s 12 latkami z borovicového dreva, rolovateľný. Latkový rošt sa vkladá na rám postele. Latkový rošt je vhodný ku všetkým nami ponúkaným posteliam. Nosnosť roštu je 110 kg na osobu.

Rozmer roštu: 180 x 200 cm (výrobná tolerancia 0,5%)

Lišty sú predvŕtané, skrutky nie sú súčasťou balenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šírka roštu 180 x 200 cm

Šířka roštu 180 x 200 cm Do manželskej postele veľkosti 180 x 200 m vkladáme jeden veľký rošt rovnakého rozmeru alebo dva rošty 90 x 200 cm. Skutočná veľkosť roštu je menšia, tzn. užšia a kratšia, aby správne zapadol do rámu postele. Hlavnou funkciou roštu je spolupráca s matracom, ktorý odvetráva a rovnomerne rozkladá jeho zaťaženie. Nevyhnutný je predovšetkým pri nižších matracoch.

Latkový rošt

Laťkový rošt Latkové rošty sú vhodné pod pružinové (taštičkové) matrace, tužšie penové matrace alebo pod matrace vyššie než 15 cm. K výrobe sa najčastejšie využíva brezové alebo smrekové drevo, samostatné latky sú spojené popruhom, niekedy pevným rámom. Nosnosť celého roštu je ovplyvnená počtom latiek, ich šírkou a hrúbkou. Čím viac latiek rošt má, tým lepšie reaguje na záťaž a rozkladá ju do celej plochy matraca.

Materiál latiek

Materiál latěk Na trhu je v ponuke a na predaj veľká škála roštov z rôznych druhov driev. K výrobe lamiel pri lamelových roštoch sa najčastejšie využíva brezové alebo bukové drevo, prípadne umelé materiály, zatiaľ čo latky pevných laťkových roštov sú vyrobené zo smrekového alebo borovicového dreva. Vždy sa používa kvalitné drevo s najmeším počtom sukov a prasklín.

Počet latiek: 12

Počet laťek: 12 Rošt s 12 latkami sa doporučuje pre všetky penové matrace. Tento typ roštu je jednoduchým riešením pre všetky naše postele. Latky roštu majú prierez materiálu 6 x 2 cm a sú vyrobené z kvalitného masívu. Navyše je ľahko zrolovateľný, doprava je tak jednoduchá – iba v jednom malom balíku.

Nosnosť až 110 kg na osobu

Nosnost až 110 kg na osobu Rošty do maximálnej nostnosti 110 kg sú najviac používaným typom. Vyrobené sú z drevených lamiel alebo latiek, ktoré sa vkladajú do rámu postele. Tento typ roštu sa hodí pre všetky typy postelí. Určené sú pre mužov aj ženy ale taktiež pre deti. Kvalitný a pevný rošt Vám poskytne pohodový spánok po celú noc.

Nastavitelná tvrdost: NE

Nastavitelná tvrdost: NE Klasický rošt bez nastavenia pevnosti je dostatočne pevný, aby vytvoril dokonalú oporu pre celú chrbticu. Taktiež je pružný, čo umožňuje správne rozloženie váhy a zaujatie správnej polohy tela. Ak Vás netrápia pohybové problémy alebo časté bolesti chrbtice po prebudení, tak rošt s nastaviteľnou tvrdosťou nie je nutnosťou.

Rošt vhodný pre mužov aj ženy

Rošt vhodný pro mužeRošt vhodný pro ženy Postelové rošty nie sú rozdelené na viac alebo menej vhodné pre ženy alebo mužov. Svojim spôsobom ale určité rozdelenie vnímať môžeme. Rozdeľujú sa podľa váhy užívateľa, v tomto prípade ich môžeme pomyselne rozdeliť na vhodnejšie pre ženy alebo mužov. Rošty majú rôznu nosnosť, najčastejšie býva hmotnosť 110—120 kg. Nosnosť je ovplyvnená počtom latiek, ich hrúbkou a šírkou.

Odporúčané matrace

Doporučené matrace Pod klasické latkové rošty doporučujeme taštičkové alebo pružinové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace latexové, zo studenej či pamäťovej (lenivej) peny, poprípade tie s kokosovou doskou. Ak máte doma klasický lamelový rošt, tak k nemu môžme doporučiť tie isté matrace ako pre latkové. Ak máte klasickú pevnú dosku, na ňu sú ideálne pružinové a taštičkové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace zo studenej peny s dostatočnou pórovitosťou materiálu.

Bezplatná výmena latky pri prasknutí

Bezplatná výměna laťky při prasknutí Nenechajte si zničiť matrac kvôli prasknutej latke roštu, ktorá má ostré hrany a pretrhnutie matraca alebo iného obalu môže byť behom chvíle. Už nemusíte laľkový rošt vyhadzovať ak Vám nejaká latka praskla. V prípada prasknutia latky garantujeme jej bezplatnú výmenu.

Ako je rošt vyrobený?

Jak je rošt vyroben? Väčšina klasických roštov je vyrobených z dreva, z časti zo železa alebo umelej hmoty. Ak má rošt rám, tak v ňom sú uložené jednotlivé latky alebo lamely. Rám aj rošty sú vyrobené z dreva, zatiaľ čo lamely sú lepené z niekoľkých vrstiev, čím získavajú svoju pružnosť. Ak rošt nemá rám, latky su vyrobené z dreva a spojené pomocou textilného pásu. K samostatnej výrobe sa využívajú rôzne druhy dreva. Pri každom sa zohľadňujú jeho najlepšie vlastnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Rošty
Nosnosť: 110 kg na osobu
Počet latiek: 12
Rozmer: 180 x 200 cm
Typ roštu: Latkový
Vhodné pre: Muža, Ženy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: