Lamelový rošt 80x200 cm

10 hodnotení
23.50 € –17 %
Lamelový rošt 80x200 cm
23.50 € –17 % 19.60 € 16.30 € bez DPH
Skladom (> 50 ks)
Môžeme doručiť do:
25.5.2022
Možnosti doručenia

Lamelový rošt je vyrobený z 13 pružných brezových pásov spojených čalúnenou páskou. Vyznačuje sa mimoriadnou pevnosťou, trvanlivosťou a vysokou pružnosťou. Vďaka svojim vlastnostiam je rošt vhodný pre pružinové (taštičkové) a penové matrace. Zvyšuje pohodlie spánku, poskytuje optimálnu podporu a zaisťuje dostatočné vetranie matraca.

Lamely majú prierez 55x8 mm a rozstup medzi nimi je 12 cm.

Rozmer roštu: 80 x 200 cm (výrobná tolerancia 0,5 %)

Všetky lamely sú lakované ekologickým, bezfarebným lakom s certifikátmi PZH. Sada obsahuje potrebné skrutky pre montáž. Rám nie je súčasťou roštu. Nosnosť roštu je 110 kg na osobu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šírka roštu 80 x 200 cm

Šířka roštu 80 x 200 cmKvalitný rošt Vám zaručí zdravý a pohodlný spánok počas celej noci. Na klasický rozmer jednolôžkovej postele 80 x 200 cm patrí aj rovnaký rozmer roštu. Skutočný rozmer roštu je vždy asi o 1 cm menší kvôli jednoduchšiemu vloženie do rámu postele. Rošt podporí správnu funkčnosť matraca a zaistí jeho predĺženú životnosť. Vďaka roštu dochádza k spoľahlivému odvetrávaniu a odvodu vlhkosti z matraca.

Lamelový rošt

Lamelový rošt Lamelové rošty sú najvhodnejšie pod penové matrace. Počet lamiel ovplyvňuje pevnosť a prispôsobenie sa záťaži. Čím viac lamiel rošt má, tým lepšie reaguje na záťaž a rozkladá ju do celej plochy. Lamely sú vyrobené z bukového dreva alebo smrekového, ktoré sa uchycujú do pevných púzdier. Niektoré rošty majú zdvojené lamely v mieste s najväčším zaťažením ako je napríklad bedrová časť chrbtice.

Materiál lamiel

Materiál latěk Na trhu je v ponuke a na predaj veľká škála roštov z rôznych druhov driev. K výrobe lamiel pri lamelových roštoch sa najčastejšie využíva brezové alebo bukové drevo, prípadne umelé materiály, zatiaľ čo latky pevných laťkových roštov sú vyrobené zo smrekového alebo borovicového dreva. Vždy sa používa kvalitné drevo s najmeším počtom sukov a prasklín.

Počet lamiel: 13

Počet lamel: 13 Rošt s 13 lamelami sa doporučuje pod všetky penové alebo pružinové (taštičkové) matrace. Tento typ roštu je veľmi pevný a pružný. Lamely sú vyrobené z 13 pevných lamiel spojených textíliou. Počet lamiel ovplyvňuje taktiež nosnosť celého roštu. Čím viac lamiel, tým lepšie sa rošt dokáže prispôsobovať zaťaženiu.

Nosnosť až 110 kg na osobu

Nosnost až 110 kg na osobu Rošty do maximálnej nostnosti 110 kg sú najviac používaným typom. Vyrobené sú z drevených lamiel alebo latiek, ktoré sa vkladajú do rámu postele. Tento typ roštu sa hodí pre všetky typy postelí. Určené sú pre mužov aj ženy ale taktiež pre deti. Kvalitný a pevný rošt Vám poskytne pohodový spánok po celú noc.

Nastavitelná tvrdost: NE

Nastavitelná tvrdost: NE Klasický rošt bez nastavenia pevnosti je dostatočne pevný, aby vytvoril dokonalú oporu pre celú chrbticu. Taktiež je pružný, čo umožňuje správne rozloženie váhy a zaujatie správnej polohy tela. Ak Vás netrápia pohybové problémy alebo časté bolesti chrbtice po prebudení, tak rošt s nastaviteľnou tvrdosťou nie je nutnosťou.

Rošt vhodný pre mužov aj ženy

Rošt vhodný pro mužeRošt vhodný pro ženy Postelové rošty nie sú rozdelené na viac alebo menej vhodné pre ženy alebo mužov. Svojim spôsobom ale určité rozdelenie vnímať môžeme. Rozdeľujú sa podľa váhy užívateľa, v tomto prípade ich môžeme pomyselne rozdeliť na vhodnejšie pre ženy alebo mužov. Rošty majú rôznu nosnosť, najčastejšie býva hmotnosť 110—120 kg. Nosnosť je ovplyvnená počtom latiek, ich hrúbkou a šírkou.

Odporúčané matrace

Doporučené matrace Pod klasické latkové rošty doporučujeme taštičkové alebo pružinové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace latexové, zo studenej či pamäťovej (lenivej) peny, poprípade tie s kokosovou doskou. Ak máte doma klasický lamelový rošt, tak k nemu môžme doporučiť tie isté matrace ako pre latkové. Ak máte klasickú pevnú dosku, na ňu sú ideálne pružinové a taštičkové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace zo studenej peny s dostatočnou pórovitosťou materiálu.

Bezplatná výmena latky pri prasknutí

Bezplatná výměna laťky při prasknutí Nenechajte si zničiť matrac kvôli prasknutej latke roštu, ktorá má ostré hrany a pretrhnutie matraca alebo iného obalu môže byť behom chvíle. Už nemusíte laľkový rošt vyhadzovať ak Vám nejaká latka praskla. V prípada prasknutia latky garantujeme jej bezplatnú výmenu.

Ako je rošt vyrobený?

Jak je rošt vyroben? Väčšina klasických roštov je vyrobených z dreva, z časti zo železa alebo umelej hmoty. Ak má rošt rám, tak v ňom sú uložené jednotlivé latky alebo lamely. Rám aj rošty sú vyrobené z dreva, zatiaľ čo lamely sú lepené z niekoľkých vrstiev, čím získavajú svoju pružnosť. Ak rošt nemá rám, latky su vyrobené z dreva a spojené pomocou textilného pásu. K samostatnej výrobe sa využívajú rôzne druhy dreva. Pri každom sa zohľadňujú jeho najlepšie vlastnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Rošty
Nosnosť: 110 kg na osobu
Počet lamiel: 13
Rozmer: 80 x 200 cm
Typ roštu: Lamelový
Vhodné pre: Muža, Ženy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie