Lamelový rošt 180x200 cm

-10 % s kódom: POSTELE10
40.60 € –10 %
lamelovy rost dvojluzko
40.60 € –10 % 36.50 € 30.40 € bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Možnosti doručenia

Lamelový rošt sa skladá z 2 roštov 90x200 cm.

Lamelový rošt je vyrobený z 13 pružných brezových pásov spojených čalúnenou páskou. Vyznačuje sa mimoriadnou pevnosťou, trvanlivosťou a vysokou pružnosťou. Vďaka svojim vlastnostiam je rošt vhodný pre pružinové (taštičkové) a penové matrace. Zvyšuje pohodlie spánku, poskytuje optimálnu podporu a zaisťuje dostatočné vetranie matraca.

Lamely majú prierez 55x8 mm a rozstup medzi nimi je 12 cm.

Rozmer: 180 x 200 cm (výrobná tolerancia 0,5 %)

Všetky lamely sú lakované ekologickým, bezfarebným lakom s certifikátmi PZH. Sada obsahuje potrebné skrutky pre montáž. Rám nie je súčasťou roštu. Nosnosť roštu je 110 kg na osobu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šírka roštu 180 x 200 cm

Šířka roštu 180 x 200 cm Do manželskej postele veľkosti 180 x 200 m vkladáme jeden veľký rošt rovnakého rozmeru alebo dva rošty 90 x 200 cm. Skutočná veľkosť roštu je menšia, tzn. užšia a kratšia, aby správne zapadol do rámu postele. Hlavnou funkciou roštu je spolupráca s matracom, ktorý odvetráva a rovnomerne rozkladá jeho zaťaženie. Nevyhnutný je predovšetkým pri nižších matracoch.

Lamelový rošt

Lamelový rošt Lamelové rošty sú najvhodnejšie pod penové matrace. Počet lamiel ovplyvňuje pevnosť a prispôsobenie sa záťaži. Čím viac lamiel rošt má, tým lepšie reaguje na záťaž a rozkladá ju do celej plochy. Lamely sú vyrobené z bukového dreva alebo smrekového, ktoré sa uchycujú do pevných púzdier. Niektoré rošty majú zdvojené lamely v mieste s najväčším zaťažením ako je napríklad bedrová časť chrbtice.

Počet lamiel: 13

Počet lamel: 13 Rošt s 13 lamelami sa doporučuje pod všetky penové alebo pružinové (taštičkové) matrace. Tento typ roštu je veľmi pevný a pružný. Lamely sú vyrobené z 13 pevných lamiel spojených textíliou. Počet lamiel ovplyvňuje taktiež nosnosť celého roštu. Čím viac lamiel, tým lepšie sa rošt dokáže prispôsobovať zaťaženiu.

Materiál lamiel

Materiál latěk Na trhu je v ponuke a na predaj veľká škála roštov z rôznych druhov driev. K výrobe lamiel pri lamelových roštoch sa najčastejšie využíva brezové alebo bukové drevo, prípadne umelé materiály, zatiaľ čo latky pevných laťkových roštov sú vyrobené zo smrekového alebo borovicového dreva. Vždy sa používa kvalitné drevo s najmeším počtom sukov a prasklín.

Nosnosť až 110 kg na osobu

Nosnost až 110 kg na osobu Rošty do maximálnej nostnosti 110 kg sú najviac používaným typom. Vyrobené sú z drevených lamiel alebo latiek, ktoré sa vkladajú do rámu postele. Tento typ roštu sa hodí pre všetky typy postelí. Určené sú pre mužov aj ženy ale taktiež pre deti. Kvalitný a pevný rošt Vám poskytne pohodový spánok po celú noc.

Nastavitelná tvrdost: NE

Nastavitelná tvrdost: NE Klasický rošt bez nastavenia pevnosti je dostatočne pevný, aby vytvoril dokonalú oporu pre celú chrbticu. Taktiež je pružný, čo umožňuje správne rozloženie váhy a zaujatie správnej polohy tela. Ak Vás netrápia pohybové problémy alebo časté bolesti chrbtice po prebudení, tak rošt s nastaviteľnou tvrdosťou nie je nutnosťou.

Rošt vhodný pre mužov aj ženy

Rošt vhodný pro mužeRošt vhodný pro ženy Postelové rošty nie sú rozdelené na viac alebo menej vhodné pre ženy alebo mužov. Svojim spôsobom ale určité rozdelenie vnímať môžeme. Rozdeľujú sa podľa váhy užívateľa, v tomto prípade ich môžeme pomyselne rozdeliť na vhodnejšie pre ženy alebo mužov. Rošty majú rôznu nosnosť, najčastejšie býva hmotnosť 110—120 kg. Nosnosť je ovplyvnená počtom latiek, ich hrúbkou a šírkou.

Odporúčané matrace

Doporučené matrace Pod klasické latkové rošty doporučujeme taštičkové alebo pružinové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace latexové, zo studenej či pamäťovej (lenivej) peny, poprípade tie s kokosovou doskou. Ak máte doma klasický lamelový rošt, tak k nemu môžme doporučiť tie isté matrace ako pre latkové. Ak máte klasickú pevnú dosku, na ňu sú ideálne pružinové a taštičkové matrace s minimálnou výškou 15 cm alebo matrace zo studenej peny s dostatočnou pórovitosťou materiálu.

Bezplatná výmena latky pri prasknutí

Bezplatná výměna laťky při prasknutí Nenechajte si zničiť matrac kvôli prasknutej latke roštu, ktorá má ostré hrany a pretrhnutie matraca alebo iného obalu môže byť behom chvíle. Už nemusíte laľkový rošt vyhadzovať ak Vám nejaká latka praskla. V prípada prasknutia latky garantujeme jej bezplatnú výmenu.

Ako je rošt vyrobený?

Jak je rošt vyroben? Väčšina klasických roštov je vyrobených z dreva, z časti zo železa alebo umelej hmoty. Ak má rošt rám, tak v ňom sú uložené jednotlivé latky alebo lamely. Rám aj rošty sú vyrobené z dreva, zatiaľ čo lamely sú lepené z niekoľkých vrstiev, čím získavajú svoju pružnosť. Ak rošt nemá rám, latky su vyrobené z dreva a spojené pomocou textilného pásu. K samostatnej výrobe sa využívajú rôzne druhy dreva. Pri každom sa zohľadňujú jeho najlepšie vlastnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Rošty
Nosnosť: 110 kg na osobu
Počet lamiel: 13
Rozmer: 180 x 200 cm
Typ roštu: Lamelový
Vhodné pre: Muža, Ženy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: