Porovnanie matracov

Kvalitný matrac je zárukou dobrého spánku. Neviete, aký typ, výšku alebo tvrdosť si vybrať? Vyberte si celú súpravu, ktorá zahŕňa posteľ, matrac a rošt. Súpravy ponúkajú 3 varianty najobľúbenejších matracov, ktoré sa líšia určitými parametrami. Preto sme pre vás pripravili prehľadné porovnanie najdôležitejších parametrov, ktoré musíte pri výbere zohľadniť.

Kokosový matrac COCO MAXI 19 cm

Taštičkový matrac SOMNIA 17 cm

Penový matrac DELUXE

Materiál matraca

Standardne si môžete vybrať matrac vyrobený z pružín, latexu, taštičiek, PUR alebo HR peny. Taštičkové matrace majú dlhú životnosť a dajú sa kúpiť za prístupné ceny. Preto sú trendom medzi matracmi

PUR pena, kokos, taštičková technológia

PUR pena, taštičková technológia

PUR pena s masážnym účinkom

Počet zón

Ortopedické zóny matraca slúžia na zabezpečenie toho, aby telo ležalo v anatomicky správnej polohe. To je dôležité najmä vtedy, ak spíte v polohe na boku. Každá časť ľudského tela má iný tvar a inú hmotnosť. matrac na to musí reagovať a prispôsobiť sa všetkým týmto faktorom.

7

7

7

Výška matraca

Vyvýšené ležanie je obľúbené najmä u starších ľudí. Vstávanie a ležanie je pohodlnejšie. Matrace sú kvalitne vyrobené, ľahko sa prispôsobia tvaru tela, takže vám nehrozia bolesti kĺbov, chrbta ani bezsenné noci.

19 cm

17 cm

10 cm

Tvrdosť matraca

Výber tvrdosti závisí od mnohých premenných a je jednoznačne individuálnou záležitosťou. Matrac s tvrdosťou 3 je klasifikovaný ako stredne tvrdý. Tento typ je jedným z najpredávanejších matracov na trhu. Je to pohodlný matrac pre väčšinu váhových a vekových kategórií.

2 tuhosti - stredná (T3) a tvrdá (T5)

Stredná (T3)

Stredná (T3)

Hmotnosť

Pre nosnosť odporúčame dodržiavať jednoduché pravidlo. Nosnosť matraca by mala byť ideálne o 5 - 10 kg vyššia ako telesná hmotnosť. Tým sa zabráni prehýbaniu matraca a zlepší sa komfort spánku.

130 kg

130 kg

120 kg

Vhodný rošt

Pri výbere matraca myslite na rošt, bez ktorého aj ten najkvalitnejší matrac stráca niektoré svoje pozitívne vlastnosti. Rozhodne nie je pravda, že matrac môžete položiť na akýkoľvek rošt. Našim zákazníkom odporúčame najmä lamelové a latkové matrace

Odporúčané lamelové. Vhodné aj pre latkové rošty (nepolohovateľné)

Odporúčané lamelové. Vhodné aj pre latkové rošt (nepolohovateľný)

Laty a lamelové rošty

Snímateľný poťah

Počas každodenného používania sa na vrchnom poťahu matraca usadzuje veľa nečistôt a prachu. Pravidelné čistenie a celková starostlivosť zlepšujú hygienu celého lôžka. Poťahy matracov by mali byť prateľné a ľahko snímateľné, najlepšie so zipsom.

Áno

Áno

Áno

Teplota umývania poťahu (°C)

Potlače na matrace pravidelne perte, ideálne raz za šesť mesiacov, aby ste znížili výskyt alergií a ťažkých roztočov. Vysokokvalitné poťahy možno prať na 40 °C. Odporúčame prať vždy podľa pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené na štítku. Po umytí nechajte riadne uschnúť.

40 °C

40 °C

40 °C

Záruka

 

2 roky

2 roky

2 roky

Vhodné pre

Niektoré matrace sú určené skôr pre mužov, iné pre ženy alebo deti. Vždy však záleží na vyššie uvedených parametroch, ako je telesná hmotnosť alebo problémy pohybového aparátu. Pre starších ľudí sa všeobecne odporúčajú vyššie matrace s dvojitou tuhosťou. 

Deti, študenti a dospelí

Študenti, dospelí a ľudia s bolesťami chrbta

Deti, študenti a dospelí

od 157.10 €

KÚPIŤ MATRAC

od 102.10 €

KÚPIŤ MATRAC

od 98.20 €

KÚPIŤ MATRAC