Pomôžme spoločne Morave

Pomôžte s nami Morave

Juh Moravy v noci zo štvrtka na piatok zasiahli silné búrky a niekoľko miest silne poškodilo alebo zrovnalo so zemou tornádo. Najsilnejšie udrelo na Břeclavsku a Hodonínsku, kde napáchalo miliardové škody a vyžiadalo si obete na životoch. Tornádo ničilo domy i autá. Najhoršie dopadli obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Týnec, Mikulčice alebo Hodonín.

Celý tím Výpredaj Obliečky chce pomôcť konkrétnym rodinám, s ktorými sme v kontakte cez pracovníka v teréne. V našom košíku môžete prispieť na pomoc sumou od 0,2 € do 4 €. Tieto peniaze na konci mesiaca vždy vezmeme a rovným dielom rozdelíme medzi zasiahnutým rodinám. Ak by ste chceli rodinám pomôcť priamo, uvádzame u každého príbehu ich bankový účet. Budú radi za každú sumu.

Konkrétne rodiny, ktorým chceme pomôcť a ich príbeh

Manželia Josef a Jiřina Julínkovi z Hrušek

Julinkovi bourani

Pepa má invalidný dôchodok a Jiřinka je manuálne pracujúca. Celý život budovali dom a sotva ho mali kompletne hotový, prišli o neho. Dom nemali bohužiaľ poistený. V dome bývali so svojím synom Michalom. Je to pre nich rodinná tragédia.

Jiřina Julínková: 196606492/0300

Manželia Čulenovi

culenovi

Bývajú v Moravskej Novej Vsi. Tornádo im vzalo úplne všetko. Bohužiaľ sa jedná aj o rodinnú tragédiu. Poškodené sú tri domy ich rodiny - rodičia, brat, sestra. Rodina Čulenová prišla v priebehu pár minút skoro o všetko. Uletela im celá strecha, rozpadajú sa steny domu, časť sa musí zbúrať. Ďalej sú vysklená okná a rozbitý nábytok. Na záhrade nie je terasa, betónové ploty a synovho dielňa na výrobu nábytku je zrovnaná so zemou. Škoda bola tiež u detí a to syna. Nemá strechu cez stropy tečie, nemá plot, brány ani terasu. Dcéra má zničenú strechu, prasknuté stropy, vysklená okná a rozbité ploty. Všetci sú už na pokraji psychických i fyzických síl. Stačilo len pár minút a sú bez všetkého, čo celý život budovali. Navyše nie sú rodičia poistení.

Dcéra: Lenka Kršňáková 178948018/0300

Jiří Neliba

Dum Neliba

Pán Jiří je automechanik, ktorý si splnil sen. Dostaval dom a nedávno ho kolaudoval. Bohužiaľ si nestihol zriadiť aktuálne poistenie domu. Aby toho nebolo málo, tak si vydal za ušetrené peniaze auto pre svoju rodinu a nemal havarijné poistenie. Prišiel ako o dom, tak o auto, nábytok, oblečenie, proste o všetko. Keby tornádo prišlo o chvíľu neskôr, bolo by to oveľa horšie, vo vrchnom poschodí by spal ich syn.

Jiří Neliba 107-1403400257/0100

Miroslav Poláček

Poláček

Pán Miroslav má 43 rokov a dve deti. Z prvého manželstva 7 ročnú dcéru a s druhou partnerkou dievčatko 1,5 mesiaca, ktorá má nižšiu formu Downova syndrómu. Jazdí ako lodník na tankeri, takže doma je 3 týždne a potom 3 týždne mimo domova. Manželka je na dieťa sama. Tornádo napáchalo na dome aj  na jeho vybavení veľké škody.

Miroslav Poláček, 163853059/0300

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie