Pomôžme spoločne Morave

Pomôžte s nami Morave

Juh Moravy v noci zo štvrtka na piatok zasiahli silné búrky a niekoľko miest silne poškodilo alebo zrovnalo so zemou tornádo. Najsilnejšie udrelo na Břeclavsku a Hodonínsku, kde napáchalo miliardové škody a vyžiadalo si obete na životoch. Tornádo ničilo domy i autá. Najhoršie dopadli obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Týnec, Mikulčice alebo Hodonín.

Celý tím Výpredaj Obliečky chce pomôcť konkrétnym rodinám, s ktorými sme v kontakte cez pracovníka v teréne. V našom košíku môžete prispieť na pomoc sumou od 0,2 € do 4 €. Tieto peniaze na konci mesiaca vždy vezmeme a rovným dielom rozdelíme medzi zasiahnutým rodinám. Ak by ste chceli rodinám pomôcť priamo, uvádzame u každého príbehu ich bankový účet. Budú radi za každú sumu.

Konkrétne rodiny, ktorým chceme pomôcť a ich príbeh

Manželia Josef a Jiřina Julínkovi z Hrušek

Julinkovi bourani

Pepa má invalidný dôchodok a Jiřinka je manuálne pracujúca. Celý život budovali dom a sotva ho mali kompletne hotový, prišli o neho. Dom nemali bohužiaľ poistený. V dome bývali so svojím synom Michalom. Je to pre nich rodinná tragédia.

Jiřina Julínková: 196606492/0300

Manželia Čulenovi

culenovi

Bývajú v Moravskej Novej Vsi. Tornádo im vzalo úplne všetko. Bohužiaľ sa jedná aj o rodinnú tragédiu. Poškodené sú tri domy ich rodiny - rodičia, brat, sestra. Rodina Čulenová prišla v priebehu pár minút skoro o všetko. Uletela im celá strecha, rozpadajú sa steny domu, časť sa musí zbúrať. Ďalej sú vysklená okná a rozbitý nábytok. Na záhrade nie je terasa, betónové ploty a synovho dielňa na výrobu nábytku je zrovnaná so zemou. Škoda bola tiež u detí a to syna. Nemá strechu cez stropy tečie, nemá plot, brány ani terasu. Dcéra má zničenú strechu, prasknuté stropy, vysklená okná a rozbité ploty. Všetci sú už na pokraji psychických i fyzických síl. Stačilo len pár minút a sú bez všetkého, čo celý život budovali. Navyše nie sú rodičia poistení.

Dcéra: Lenka Kršňáková 178948018/0300

Jiří Neliba

Dum Neliba

Pán Jiří je automechanik, ktorý si splnil sen. Dostaval dom a nedávno ho kolaudoval. Bohužiaľ si nestihol zriadiť aktuálne poistenie domu. Aby toho nebolo málo, tak si vydal za ušetrené peniaze auto pre svoju rodinu a nemal havarijné poistenie. Prišiel ako o dom, tak o auto, nábytok, oblečenie, proste o všetko. Keby tornádo prišlo o chvíľu neskôr, bolo by to oveľa horšie, vo vrchnom poschodí by spal ich syn.

Jiří Neliba 107-1403400257/0100

Miroslav Poláček

Poláček

Pán Miroslav má 43 rokov a dve deti. Z prvého manželstva 7 ročnú dcéru a s druhou partnerkou dievčatko 1,5 mesiaca, ktorá má nižšiu formu Downova syndrómu. Jazdí ako lodník na tankeri, takže doma je 3 týždne a potom 3 týždne mimo domova. Manželka je na dieťa sama. Tornádo napáchalo na dome aj  na jeho vybavení veľké škody.

Miroslav Poláček, 163853059/0300