AKCIA Posteľ BELLA 140 x 200 cm, biela II. akosť
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Šírka postele 140 x 200 cm
Zháňate manželskú posteľ, ktorá sa vám zmestí aj do malej spálne alebo garsónky?! Práve rozmer 140 x 200 cm bude ideálny. Menšie dvojlôžko je obľúbené u mladých párov alebo študentov. Naopak, kto má rád svoje pohodlie alebo psieho kamaráta v posteli, využije túto posteľ aj ako obrovské jednolôžko.
| Dĺžka vonkajšia | 206 cm |
|---|---|
| Dĺžka vnútorná | 200 cm |
| Šírka vonkajšia | 145 cm |
| Šírka vnútorná | 140 cm |
| Výška čela pri hlave | 41 cm |
| Výška čela pri nohách | 41 cm |
| Hrúbka dosky | 2 cm |
| Výška roštu od podlahy | 29,5 cm |
Materiál postele: Drevotrieska
Postele vyrobené z drevotriesky sú tým z masívu vzhľadovo veľmi podobné, len sú o niečo menej odolné. Medzi hlavné výhody patrí nižšia obstarávacia cena a nižšia hmotnosť. Sťahovanie postele z drevotriesky bude teda menej náročné, než postele drevené. Dnes na trhu nájdeme kvalitné i pevné postele z drevotriesky.
Farba postele
Biela
Moderný interiér a čistá línia vám pomôže vytvoriť posteľ v bielej farbe. Táto neutrálná farba je obľúbená mnoho rokov a opäť sa vracia na pomyselné prvé miesto obľúbenosti. Pôsobí sviežo a vzdušne, ľahko ju zladíte s inými odtieňmi a tónmi aj tmavších farieb. Spálňa bude pôsobiť relaxačne a pokojne.
Nosnosť postele
Základným parametrom pre určenie nosnosti postele je hrúbka materiálu. Robustná konštrukcia postele z masívu je konštrukčne o niečo stabilnejšia a unesie väčšiu nosnosť, než postele z materiálu slabšieho. Minimálna šírka materiálu je 25 mm, čím viac, tým lepšie. Ďalším meradlom je rošt a jeho hrúbka. Všetky tieto kritériá majú vplyv na celkovú nosnosť postele, ktorá je určená výrobcom.
- Nosnosť: 120 kg na osobu
Posteľ vhodná do spálne
Posteľ do spálne vyberáme vždy individuálne, podľa partnerov. Ideálna výška postele je odporúčaná v rozmedzí 50 - 65 cm. Dĺžku určíme podľa vyššej osoby, posteľ by mala presahovať ešte o 20 cm. Dvojlôžko volíme pevné s kvalitným roštom a s matracom najlepšie o dvojitej tuhosti. Vždy by mala vyhovovať obom partnerom, predsa len v posteli strávime takmer tretinu života.
Odporúčaný rošt: Lamelový
Lamelový rošt sa skladá z jednotlivých lamiel. Čím viac lamiel rošt má, tým väčšiu oporu dokáže poskytnúť vašej chrbtici a celým zádám. Lamely sa väčšinou vyrábajú z dreva. Tento typ roštu veľmi dobre pruží a je vhodný aj pre nižšie matrace.
Odporúčaný rošt: Latkový
Latkový rošt je vyrobený z drevených latiek o rôznej šírke. Tento typ roštu väčšinou nemá rám, prevoz je teda veľmi jednoduchý, rošt je možné zrolovať do malého balíčka. Tento typ roštu menej pruží a je vhodnejší k penovým matracom, dobre tvarovateľným alebo pod matrace pružinové a taštičkové.
Odporúčaný matrac 140 x 200 cm
Postele 140 x 200 cm poslúžia ako obrovské jednolôžko alebo skromné dvojlôžko. Matrac 140 x 200 cm je klasicky v rovnakom rozmere a poskytuje luxus a dostatok priestoru pre jednu, príležitostne aj dve osoby.
Konštrukcia postele
Konštrukčné riešenie postele je veľmi jednoduché, ale zároveň dobre premyslené. Klasická posteľ je tvorená rámom, ten tvorí dve zvislé čelá "v nohách a hlavách" označované tiež ako pelesť a dve pozdĺžne bočnice. Počet bočníc a latiek v pelesti môže byť rôzny, pelesť môže byť tiež len dosky. Na takto zostavený rám kladieme rošt, ktorý je uložený na bočniciach aj čelách. Spojenie rámu je vykonané doma pri montáži pomocou spojovacích kolíkov a zaisťovacích skrutiek.
Nepotrebujete zvýšenú posteľ?
Zvýšené postele sú bezpochyby vhodné naprieč všetkými vekovými kategóriami. Nevyhnutnosťou každého lôžka je výška minimálne 40 - 45 cm. Tie zvýšené okolo 50 cm sú nadštandard, ktorý nemusí vyhovovať všetkým. Vo väčšine študentských izieb alebo koľají sú vidieť klasické postele. Mladí a osoby bez zdravotných obmedzení nevyžadujú zvýšené lôžko. Samostatnou skupinou sú malé deti, kde volíme veľmi nízke postele. Deti majú tendencie v spánku striedať polohy a tu hrozí nebezpečenstvo pádu.
Ako posteľ zložím?
Zložiť posteľ si zvládne každý sám. Kuriér vám prinesie posteľ v dvoch balíkoch. Súčasťou je balíček s príslušenstvom na montáž. Po rozbalení postele zasuňte spojovacie kolíky podľa náčrtu do bočníc postele, potom si posteľ rozložte do priestoru spálne a jednotlivé diely pripevnite k sebe. Vznikne rám postele, ktorý zaistíte pomocou zaisťovacích skrutiek. Nakoniec už len stačí položiť rošt a matrac. Pri manželských posteliach je navyše súčasťou stredová noha postele.
Nočné stolíky
Nevyhnutnosťou každej spálne sú nepochybne nočné stolíky. Tie sú jednak praktickým pomocníkom a miestom na odkladanie nepostrádateľných vecí, ale tiež pôsobia moderne a dotvárajú celkovú atmosféru spálne. Či už máte radi nenápadný vzhľad alebo niečo originálnejšie, vždy budú pôsobiť osobito a upútajú pozornosť.
Balenie postele obsahuje:
- 1x predné čelo pri nohách
- 1x zadné čelo pri hlave
- 2x bočnice
- 1x stredová lať
- 1x piata stredová noha
- Spojovací materiál
- Návod na zloženie
- Záruka 2 roky
Dodatočné parametre
| Kategória: | Druhá šanca poškodenému nábytku |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Cena: | Do 170 € |
| ? Farba: | Biela |
| Typ: | Jednolôžko |
| ? Materiál: | Drevotrieska |
| Dĺžka vnútorná: | 200 cm |
| Dĺžka vonkajšia: | 206 cm |
| Lak: | Nie |
| Nosnosť postele: | 120 kg na osobu |
| Rozmer: | 140 x 200 cm |
| Šírka vnútorná: | 140 cm |
| Šírka vonkajšia: | 145 cm |
| Úložný priestor: | Bez úložného priestoru |
| Vhodné do: | Spálne |
| Výška čela pri hlave: | 41 cm |
| Výška čela pri nohách: | 41 cm |
| Výška roštu od podlahy: | 29,5 cm |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.