AKCIA Posteľ SOFIA 90 x 200 cm, biela II. akosť
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Šírka postele 90 x 200 cm
Štandardný rozmer jednolôžkovej postele je práve rozmer 90 x 200 cm. Najväčšiu obľubu si získal v detských i študentských izbách. Klasická šírka postele 90 cm je komfortná a pohodlná nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Hodí sa teda do penziónov, ubytovacích zariadení alebo do malých bytov.
| Dĺžka vonkajšia | 206 cm |
|---|---|
| Dĺžka vnútorná | 200 cm |
| Šírka vonkajšia | 95 cm |
| Šírka vnútorná | 90 cm |
| Výška čela pri hlave | 80 cm |
| Hrúbka dosky | 2 cm |
| Výška čela pri nohách | 41 cm |
| Výška roštu od podlahy | 29,5 cm |
Tvar postele: Klasická
Klasický a všetkým dobre známy tvar postele stojí samostatne a pevne na podlahe. Klasické postele sa zvyčajne skladajú z rámu, teda pevného korpusu a ďalej roštu, na ktorý sa umiestňuje matrac. Môže sa pýšiť zaujímavým dizajnom a rôznym farebným vyhotovením. Nevýhodou môže byť, že nemá úložný priestor. Nezúfajte. Pod väčšinu klasických postelí možno zakúpiť úložný vysúvací box.
Materiál postele: Drevotrieska
Postele vyrobené z drevotriesky sú tým z masívu vzhľadovo veľmi podobné, len sú o niečo menej odolné. Medzi hlavné výhody patrí nižšia obstarávacia cena a nižšia hmotnosť. Sťahovanie postele z drevotriesky bude teda menej náročné, než postele drevenej. Dnes na trhu nájdeme kvalitné i pevné postele z drevotriesky.
Farba postele
Biela
Moderný interiér a čistá línia vám pomôže vytvoriť posteľ v bielej farbe. Táto neutrálna farba je obľúbená mnoho rokov a opäť sa vracia na pomyslenú prvú priečku obľúbenosti. Pôsobí sviežo a vzdušne, ľahko ju zladíte s inými odtieňmi a tónmi aj tmavších farieb. Spálňa bude pôsobiť relaxačne a pokojne.
Nosnosť postele
Základným parametrom pre určenie nosnosti postele je hrúbka materiálu. Robustná konštrukcia postele z masívu je konštrukčne o niečo stabilnejšia a unesie väčšiu nosnosť, než postele z materiálu slabšieho. Minimálna šírka materiálu je 25 mm, čím viac, tým lepšie. Ďalším meradlom je rošt a jeho hrúbka. Všetky tieto kritériá majú vplyv na celkovú nosnosť postele, ktorá je určená výrobcom.
- Nosnosť: 120 kg na osobu
Posteľ vhodná do izby
Či už hľadáte posteľ do študentskej izby alebo izby pre hostí, posteľ by mala byť pohodlná a bezpečná. Vyberať možno z mnohých variantov materiálov a farieb. Pri výbere postele z kvalitného masívneho dreva, lamina alebo čalúnenej, je veľmi dôležitá aj voľba roštu a matraca.
Odporúčaný rošt: Lamelový
Lamelový rošt sa skladá z jednotlivých lamiel. Čím viac lamiel rošt má, tým väčšiu oporu dokáže poskytnúť vašej chrbtici a celým chrbtom. Lamely sa väčšinou vyrábajú z dreva. Tento typ roštu veľmi dobre pruží a je vhodný aj pre nižšie matrace.
Odporúčaný rošt: Latkový
Latkový rošt je vyrobený z drevených lát o rôznej šírke. Tento typ roštu nemá väčšinou rám, prevoz je teda veľmi jednoduchý, rošt možno zrolovať do malého balíka. Tento typ roštu menej pruží a je vhodnejší k penovým matracom, dobre tvarovateľným alebo pod matrace pružinové a taštičkové.
Odporúčaná matraca 90 x 200 cm
Pre zabezpečenie pohodlia pre dospelé osoby sa odporúča minimálna šírka matrace 90 cm. Tá poskytuje komfort aj pri otáčaní, preto sa tiež jedná o najpredávanejší rozmer pre jednolôžkové postele. Do postele o rozmere 90 x 200 cm volíme matracu o rovnakej veľkosti.
Konštrukcia postele
Konštrukčné riešenie postele je veľmi jednoduché, ale zároveň dobre premyslené. Klasická posteľ je tvorená rámom, ten tvorí dve zvislé čelá "pri nohách a hlavách" označované tiež ako peleš a dve pozdĺžne bočnice. Počet bočníc a latiek v pelesti môže byť rôzny, pelesty môžu byť tiež len dosky. Na takto zostavený rám pokladáme rošt, ktorý je uložený na bočniciach aj čelách. Spojenie rámu je zhotovené doma pri montáži pomocou spojovacích kolíkov a zaisťovacích skrutiek.
Nepotrebujete zvýšenú posteľ?
Zvýšené postele sú bezpochyby vhodné naprieč všetkými vekovými kategóriami. Nevyhnutnosťou každého lôžka je výška minimálne 40 - 45 cm. Tie zvýšené okolo 50 cm sú nadštandard, ktorý nemusí vyhovovať všetkým. Vo väčšine študentských izieb alebo internátoch sú k videniu klasické postele. Mladí a osoby bez zdravotných obmedzení nevyžadujú zvýšené lôžko. Samostatnou skupinou sú malé deti, kde volíme veľmi nízke postele. Deti majú tendenciu v spánku meniť polohy a hrozí tu nebezpečenstvo pádu.
Ako posteľ zložím?
Zložiť posteľ dokáže každý sám. Kuriér vám privezie posteľ v dvoch balíkoch. Obsahuje balíček s príslušenstvom na montáž. Po rozbalení postele zasuniete spojovacie kolíky podľa plánika do bočníc postele, potom si posteľ rozostavte do priestoru spálne a jednotlivé časti pripevnite k sebe. Vznikne rám postele, ktorý zabezpečíte pomocou zaisťovacích skrutiek. Nakoniec stačí položiť rošt a matrac. Pri manželských posteliach je navyše súčasťou stredová noha postele.
Nočné stolíky
Nezbytnosťou každej spálne sú nepochybne nočné stolíky. Sú jednak praktickým pomocníkom a miestom na odkladanie nepostrádateľných vecí, ale tiež pôsobia moderne a dotvárajú celkovú atmosféru spálne. Či už máte radi nenápadný vzhľad alebo niečo originálnejšie, vždy budú pôsobiť osobito a pritiahnu pozornosť.
Balenie postele obsahuje:
- 1x predné čelo pri nohách
- 1x zadné čelo pri hlave
- 2x bočnice
- Spojovací materiál
- Návod na zloženie
- Záruka 2 roky
Dodatočné parametre
| Kategória: | Druhá šanca poškodenému nábytku |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Cena: | Do 130 € |
| ? Farba: | Biela |
| Hmotnosť: | 15,45 kg |
| Dĺžka vnútorná: | 200 cm |
| Dĺžka vonkajšia: | 206 cm |
| Lak: | Nie |
| Nosnosť postele: | 120 kg na osobu |
| Rozmer: | 90 x 200 cm |
| Šírka vnútorná: | 90 cm |
| Šírka vonkajšia: | 95 cm |
| Vhodné do: | Izby |
| Výška čela pri hlave: | 80 cm |
| Výška čela pri nohách: | 41 cm |
| Výška roštu od podlahy: | 29,5 cm |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.