AKCIA Posteľ BELLA 160 x 200 cm, dub lanýž II. akosť
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Šírka postele 160 x 200 cm
Manželská posteľ o veľkosti 160 x 200 cm sa radí medzi klasický rozmer manželskej postele. Často sa využíva v menších spálňach, hoteloch, penziónoch a tiež tam, kde sa nezmestí posteľ s rozmerom 180 x 200 cm. Tento typ postele je príjemne široký a veľmi obľúbený. Poskytuje obom partnerom komfort a dostatok priestoru.
| Dĺžka vonkajšia | 206 cm |
|---|---|
| Dĺžka vnútorná | 200 cm |
| Šírka vonkajšia | 165 cm |
| Šírka vnútorná | 160 cm |
| Výška čela pri hlave | 41 cm |
| Výška čela pri nohách | 41 cm |
| Hrúbka dosky | 2 cm |
| Výška roštu od podlahy | 29,5 cm |
Materiál postele: Drevotrieska
Postele vyrobené z drevotriesky sú tým z masívu vzhľadovo veľmi podobné, len sú o niečo menej odolné. Medzi hlavné výhody patrí nižšia obstarávacia cena a nižšia hmotnosť. Sťahovanie postele z drevotriesky bude teda menej náročné než postele drevené. Dnes na trhu nájdeme kvalitné a pevné postele z drevotriesky.
Dekor dreva: Dub
Posteľ v dubovom dekore nie je určená len na vidiek alebo chalupu. Dekor dubu premení celý interiér spálne, zútulní ju a vytvorí pomyselné teplo domova. Obľúbený je v bytoch, ale aj hoteloch alebo penziónoch. Zemité tóny pôsobia pokojne a sú atraktívne a žiadané. Drobné suky podčiarkujú jedinečný vzhľad dubového dreva.
Nosnosť postele
Základným parametrom pre určenie nosnosti postele je hrúbka materiálu. Robustná konštrukcia postele z masívu je konštrukčne o niečo stabilnejšia a znáša väčšiu nosnosť než postele z materiálu slabšieho. Minimálna šírka materiálu je 25 mm, čím viac, tým lepšie. Ďalším kritériom je rošt a jeho hrúbka. Všetky tieto kritériá majú vplyv na celkovú nosnosť postele, ktorá je určená výrobcom.
- Nosnosť: 120 kg na osobu
Posteľ vhodná do spálne
Posteľ do spálne vyberáme vždy individuálne, podľa partnerov. Ideálna výška postele je odporúčaná v rozmedzí 50 - 65 cm. Dĺžku určíme podľa vyššej osoby, posteľ by mala presahovať ešte o 20 cm. Manželskú posteľ volíme pevnú s kvalitným roštom a s matracom najlepšie s dvojitou tuhosťou. Vždy by mala vyhovovať obom partnerom, predsa len v posteli strávime takmer tretinu života.
Odporúčaný rošt: Lamelový
Lamelový rošt sa skladá z jednotlivých lamiel. Čím viac lamiel rošt má, tým väčšiu oporu dokáže poskytnúť vašej chrbtici a celému chrbtu. Lamely sa väčšinou vyrábajú z dreva. Tento typ roštu veľmi dobre pruží a je vhodný aj pre nižšie matrace.
Odporúčaný rošt: Latkový
Latkový rošt je vyrobený z drevených latiek o rôznej šírke. Tento typ roštu väčšinou nemá rám, prevoz je teda veľmi jednoduchý, rošt možno zrolovať do malého balíka. Tento typ roštu menej pruží a je vhodnejší k penovým matracom, dobre tvarovateľným alebo pod matrace pružinové a taštičkové.
Odporúčaný matrac 160 x 200 cm alebo 2x 80 x 200 cm
Partnerská posteľ 160 x 200 cm sa radí medzi menšie manželské postele, ktoré sú pohodlné a obaja partneri si užijú svoj priestor. Do týchto postelí možno použiť jeden veľký matrac 160x200 cm alebo dve menšie matrace 80 x 200 cm. V tomto prípade si každý z páru môže zvoliť tvrdosť matraca a otáčať ho podľa vlastných potrieb.
Konštrukcia postele
Konštrukčné riešenie postele je veľmi jednoduché, ale zároveň dobre premyslené. Klasická posteľ je tvorená rámom, ten tvorí dve zvislé čelá "v nohách a hlavách" označované tiež ako pelest a dve pozdĺžne bočnice. Počet bočníc a latí v pelesti môže byť rôzny, pelesti môžu byť tiež len dosky. Na takto zostavený rám pokladáme rošt, ktorý je uložený na bočniciach aj čelách. Spojenie rámu je vykonané doma pri montáži pomocou spojovacích kolíkov a zaisťovacích skrutiek.
Nepotrebujete zvýšenú posteľ?
Zvýšené postele sú bezpochyby vhodné naprieč všetkými vekovými kategóriami. Nevyhnutnosťou každého lôžka je výška minimálne 40 - 45 cm. Tie zvýšené okolo 50 cm sú nadštandard, ktorý nemusí vyhovovať všetkým. Vo väčšine študentských izieb alebo internátoch sú k videniu klasické postele. Mladí a osoby bez zdravotných obmedzení nevyžadujú zvýšené lôžko. Samostatnou skupinou sú malé deti, kde volíme veľmi nízke postele. Deti majú tendencie v spánku striedať polohy a tu hrozí nebezpečenstvo pádu.
Ako posteľ zložím?
Zložiť posteľ dokáže každý sám. Kuriér vám prinesie posteľ v dvoch balíkoch. Súčasťou je balíček s príslušenstvom pre montáž. Po rozbalení postele zasuňte spojovacie kolíky podľa plánu do bočníc postele, potom si posteľ rozložte do priestoru spálne a jednotlivé diely pripevnite k sebe. Vznikne rám postele, ktorý zabezpečíte pomocou zaisťovacích skrutiek. Nakoniec už stačí len položiť rošt a matrac. Pri manželských posteliach je navyše súčasťou stredová noha postele.
Nočné stolíky
Neodmysliteľnou súčasťou každej spálne sú nepochybne nočné stolíky. Tie sú jednak praktickým pomocníkom a miestom na odkladanie nevyhnutných vecí, ale aj pôsobia moderne a dotvárajú celkovú atmosféru spálne. Či už máte radi nenápadný vzhľad alebo niečo originálnejšie, vždy budú pôsobiť osobito a priťahovať pozornosť.
Balenie postele obsahuje:
- 1x predné čelo pri nohách
- 1x zadné čelo
- 2x bočnice
- 1x stredová lať
- 1x piata stredová noha
- Spojovací materiál
- Návod na zloženie
- Záruka 2 roky
Dodatočné parametre
| Kategória: | Druhá šanca poškodenému nábytku |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Cena: | Do 170 € |
| Dekor dreva: | Dub hľuzovka |
| Typ: | Manželské |
| ? Materiál: | Drevotrieska |
| Dĺžka vnútorná: | 200 cm |
| Dĺžka vonkajšia: | 206 cm |
| Lak: | Nie |
| Nosnosť postele: | 120 kg na osobu |
| Rozmer: | 160 x 200 cm |
| Šírka vnútorná: | 160 cm |
| Šírka vonkajšia: | 165 cm |
| Úložný priestor: | Bez úložného priestoru |
| Vhodné do: | Spálne |
| Výška čela pri hlave: | 41 cm |
| Výška čela pri nohách: | 41 cm |
| Výška roštu od podlahy: | 29,5 cm |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.