Luxusná celoročná prikrývka prešívaná biela TRONFELET 135x200 cm

13.40 € 11.20 € bez DPH
Skladom (>50 ks)
Môžeme doručiť do:
25.9.2023
Možnosti doručenia

Prikrývka s výplňou z dutého vlákna vhodná na celoročné použitie. Je veľmi ľahká, priedušná a mäkká. Tento materiál sa tiež perfektne hodí pre alergikov a astmatikov. Prešitie zaisťuje výplň proti posunutiu. Pre zaistenie mimoriadneho pohodlia pri spánku je prikrývka vybavená väčším objemom výplne.

Rozmer prikrývky: 135 x 200 cm

Hmotnosť náplne: 800 g

Materiál výplne: 100% silikonizované polyesterové páperie

Povrchový materiál: 100% bavlnený batist

Náš tip: Pre zachovanie kvality vašej prikrývky odporúčame prať pri maximálnej teplote 60 °C

Pozn.: Pri prikrývke sú možné drobné odchýlky v prešití.

Detailné informácie

Podrobný popis

100% bavlna

100% bavlna Rokmi preverená bavlna je prírodné vlákno získané z bavlníka, ktoré je šetrné k pokožke celého tela . Ide o vhodný povrchový materiál na prikrývky. Bavlna je priedušná, mäkká a výborne odvádza akúkoľvek vlhkosť, hodí sa teda aj pre osoby, ktoré sa v noci viac potia. Vďaka svojim vlastnostiam je naozaj obľúbená a radí sa medzi stálice používaných materiálov.

Gramáž prikrývky

Gramáž Rozhodujúcim faktorom, v ktorom ročnom období budete prikrývku používať je práve gramáž . Nepísaným pravidlom je, že zimné prikrývky začínajú na gramáži 350 g/m2. U letných je o niečo nižšia, tam začína obvykle na 150 g/m2. Pokiaľ nechcete riešiť gramáže prikrývok a ich výmenu podľa ročného obdobia, tak je možné zvoliť variant celoročnej prikrývky. Tá sa prispôsobí vášmu telu a zaistí potrebný komfort počas celého roka.

Rozmer prikrývky 135 x 200 cm

Prikrývka pre jednolôžkové postele je tá o rozmere 135 x 200 cm alebo 140 x 200 cm. Poskytuje komfort svojmu majiteľovi počas celej noci , vďaka svojej ľahkosti a nadýchanosti. Ďalšími výhodami tejto prikrývky sú izolačné schopnosti, taktiež efektívne odvádza od tela vlhkosť.

Výplň prikrývky duté vlákno

Výplň prikrývky 100% polyester Ak zháňate dokonalú náhradu peria , potom práve výplň z dutého vlákna je tým pravým riešením. Vyznačuje sa vysokou ľahkosťou . Ide vlastne o umelé vlákno, ktoré má duté vnútro, vďaka tomu je naozaj nadýchané a nesliehavé. Zaručí vám optimálny tepelný komfort a pokojnú noc.

Celoročná prikrývka

Celoročná prikrývka Použitím celoročných prikrývok vám odpadá potreba veľkého úložného priestoru na uchovanie zimných alebo letných prikrývok. To ocenia predovšetkým osoby v malých bytoch. Gramáž celoročných prikrývok sa pohybuje od 250 g/m2 do 400 g/m2. Nižšia hodnota je slabšia a vhodná pre záhrevné osoby, naopak vyššia gramáž je o niečo teplejšia. Tento typ prikrývok sa prispôsobí vášmu telu a reguluje teplotu počas celého roka .

Schopnosť%20izolácia

Prikrývka vhodná do týchto typov postele

Vhodná do jednolôžka

Prikrývka do jednolôžka Neviete si rady s veľkosťou prikrývky do klasickej jednolôžkovej postele?! Tou správnou voľbou je rozmer 140 x 200 cm . Prikrývka je dostatočne veľká pre jednu osobu a poskytne jej požadovaný komfort po celú noc. Veľkosť prikrývky je vhodná aj do manželských postelí, kde každý z partnerov volí samostatnú prikrývku.

Antialergická prikrývka

Antialergická prikrývka Ak vyberáte prikrývku pre alergika, dbajte na niekoľko rád. Väčšina alergií, prejavujúca sa upchatým nosom, svrbením, ekzémom alebo kašľom je spôsobená roztočmi. Dnes sa udávajú ako antialergické prikrývky tie, ktoré sú vyplnené umelým vláknom . Vyberajte teda textílie, ktoré sú prateľné aj pri vyšších teplotách a sú odolné voči roztočom. Existujú špeciálne povrchové úpravy, ktoré zabraňujú prenikaniu a usadzovaniu roztočov v prikrývke.

Pranie prikrývky

Pranie prikrývky Pranie prikrývok by malo prebiehať ideálne 2x do roka . Pri častom praní sa zbytočne opotrebováva a ničí vlákna vo vnútri prikrývky. Pred každým praním skontrolujte, či nemá prikrývka nejakej diery. Používajte špeciálne pracie prostriedky na prikrývky a vankúše, perte pri maximálnej teplote 40 ° C , dokončite jemným odstreďovaním. Tým zachováte pôvodný tvar a zničíte roztoče a iné mikroorganizmy.

Sušenie prikrývky

Sušenie prikrývky Sušenie prikrývok je možné v sušičke pri nízkej teplote , aby sa nepoškodili vlákna. Ak chcete mať prikrývky nadýchané, odporúča sa sušenie s dvoma alebo troma tenisovými loptičkami , prípadne so špeciálnymi balónikmi na sušenie. Ich úlohou je rovnomerné rozloženie váhy, prikrývky sú potom nadýchané a vzdušné. V prípade, že nemáte sušičku, najlepšie prikrývky usušíte vonku, nie však na priamom slnku . Vlákna by sa vysokou teplotou mohli zmäkčiť a hrozí tvorba dier. Ak chcete mať istotu, že je prikrývka suchá, zvážte ju pred a po praní.

Môžem žehliť prikrývku?

Môžem žehliť prikrývku? Prikrývky nežehlíme! Celá starostlivosť spočíva v správnom vypraní pri maximálnej teplote 60 °C a následnom dôkladnom usušení. Sušiť môžeme v sušičke pri nízkej teplote do 60 ° C alebo vonku, ale nie na priamom slnku. Pred a po vypraní si prikrývku zvážte, nech máte istotu, že je dostatočne suchá . Tým odovzdajte možnému vzniku plesní.

Starostlivosť o prikrývku

Starostlivosť o prikrývku Predĺžte životnosť vašich prikrývok niekoľkými jednoduchými dennými rituálmi . Prikrývky aj vankúše každý deň pretrepte , zachováte ich pružnosť a stály tvar. Prikrývky nikdy nevysávajte, ani neklepte , môžete poškodiť výplň. Zdá sa vám prikrývka stlačená?! Potom ju stačí vysušiť v sušičke, náplň potom bude opäť vzdušná, ľahká a nadýchaná. Vďaka správnej starostlivosti vám prikrývky vydržia aj niekoľko rokov .

Dodatočné parametre

Kategória: Paplóny
Materiál výplne: 100% polyester
Odporúčaná teplota prania: 60 °C
Povrchový materiál: 100% bavlna
Rozmer prikrývky: 135 x 200 cm
Antialergický: Áno
Hmotnosť prikrývky: 800 g
Odporúčané pre: Jednolôžko štandard
Ročné obdobie: Celoročné
Schopnosť izolácie prikrývky: Teplá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: